Edukuję osoby początkujące w prowadzeniu mikro firmy i biznesu online. 👩👵👨👴

Przeszkoliłam tysiące osób.

W 2015 r. stworzyłam jeden z pierwszych kursów online w Polsce WP dla zielonych. Weszłam do świata online i zostałam.

Portret Eweliny Muc

Wykształcenie

UX design

W 2013 r. skończyłam studia podyplomowe UX Design. Architektura informacji, badania użyteczności, dostępność, cross channel communication na SWPS w Warszawie. 

Psychologia

Od 2022 r. studiuję psychologię na SWPS w Sopocie. Studia magisterskie. 

Polityka społeczna

Zaraz po liceum poszłam na studia z politologii na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja polityka społeczna. Od 2013 r. jestem politolożką:)

AltMBA

Jestem absolwentką intensywnego szkolenia  Setha Godina AltMBA. 

Moja firma w liczbach

Przychód
0
Wypuszczone produkty online
0
Ilość klientów
0
Średnia otwieralność newsletterów
0 %
Zdobyte leady
0
Przeprowadzone webinary
0
Wypełnione ankiety ewaluacyjne od klientów
0
Lata w biznesie online
0 +

Zobacz aktualną ofertę

Z biegiem lat i rosnącym doświadczeniem stworzyłam usługi, które wynikają z siebie i krok po kroku wprowadzają w świat online.

Zrób stronę i usamodzielnienia się w 100% w obsłudze z WP DLA ZIELONYCH. Wejdź w świat pozycjonowania z SEO dla zielonych. Dodaj do strony swój sklep online z WP SKLEP

Aktualnie pracuję nad czymś nowym ✨ Zapisz się do Myślnika biznesowego, aby być na bieżąco.

Kurs w przygotowaniu. 

LEKCJE Z BLACK WEEKEND to moje pierwsze szkolenie, w którym połączyłam wiedzę i 10-letnie doświadczenie ze sprzedaży online w Polsce z UX i e-commerce.

Pokazuję jak przygotować się do akcji sprzedażowej, która regularnie przynosimy mi od 60,000 do 40,000 złotych w tydzień.

Jak przygotować ofertę, narrację (jakich błędów unikać) oraz jak przygotować sklep techniczne (wtyczki, rozwiązania e-commerce).

Szczegółowy kurs jak zrobić stronę internetową i być samodzielną_ym. Z indywidualnym wsparciem technicznym, tematycznymi webinarami na żywo, pracą w grupie (dla chętnych). Dołącz do nas: wpdlazielonych.pl 

5-tygodniowe, intensywne szkolenie online z SEO. Dla początkujących. Prowadzone na żywo z dostępem do powtórek na rok. Spotykamy się raz w tygodniu. Dla przedsiębiorców,  którzy chcą wykorzystać moc darmowego marketingu jakim jest wyszukiwanie organiczne. Wprowadzam Cię w temat SEO od A do Z. Dołącz do kolejnej edycji.

Szczegółowa instrukcja jak do istniejącej strony na WordPressie dodać sklep online. W odróżnieniu od podobnych materiałów na rynku WP SKLEP nie jest tylko opisem co i jak wyklikać. Zawarłam w nim porad biznesowe, które sama chciałabym dostać ruszając z pierwszym sklepem online. Zrób sklep w 2 dni. Kup e-book i zrób sklep.

Razem z zespołem stworzyłyśmy wiele bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Możesz sprawdzić jak uczymy:

Jak zrobić stronę w 2022 r.: Dowiesz się jakie są etapy stawiania strony samodzielnie.

Co to jest WordPress:  Wprowadzamy w temat WordPressa (dla totalnie początkujących).

Może wolisz spotkania na żywo? Prowadzę bezpłatne i płatne webinary. Przyjdź, poznajmy się, zadaj mi pytania. Zobacz kalendarz wydarzeń.

Twoja Pierwsza Strona: newsletter edukacyjny dla osób, które robią lub planują zrobić pierwszą stronę.

Myślnik Biznesowy: moje biznesowe przemyślenia w formie newslettera.

Zawodowo

Czego to ja nie robiłam :)

 • byłam sekretarką w agencji PR
 • byłam junior project managerka w agencji PR
 • byłam junior UX designerka w agencji UX
 • od 2014 r. jestem przedsiębiorczynią, UXem i mózgiem w swojej firmie :) 

Jak to się wszystko zaczęło i trwa? Czytaj dalej…

Ewelina Muc siedząca w biurze

Jak to się wszystko zaczęło?

Zawodowo zaczynałam jako sekretarka :) Praca na sekretariacie nauczyła mnie organizacji i szanowania czasu pracy.

Wiele lat, stanowisk i branż później założyłam własną firmę, którą prowadzę do dziś. Nazwałam ją Siedemtrzy Studio. Co to znaczy? Zgadnij :) To proste. Jak to się stało, że w 2014 r. założyłam firmę?

Politolożka z Hasselbladem

Z wykształcenia jestem politolożką ze specjalizacją polityka społeczna. Poszłam na te studia, bo nie dostałam się na inne (stosunki międzynarodowe). Z perspektywy czasu bardzo się cieszę, ponieważ polityka społeczna uwrażliwiła mnie. Mimo politycznych studiów nigdy nie planowałam iść do polityki. 

Mam duszę artystki i przez wiele lat moim hobby była fotografia. Już na studiach chciałam zostać zawodową fotografką mody

Jak się znalazłam w polskim biznesie online? Wszystko dzięki temu, że wiele lat temu sama potrzebowałam strony dla swojego biznesu.

Sama potrzebowałam strony, aby mieć portfolio ze zdjęciami...

Odłożyłam aparat tego dnia, w którym odkryłam kodowanie. Brzmi to dosyć dramatycznie, ale dokładnie tak było. Wszystko zaczęło się od tego, że sama potrzebowałam pierwszej strony internetowej dla siebie. 

W tamtym czasie bardzo chciałam być zawodowych fotografem. Najbardziej lubiłam robić portrety. Zapisałam się na porządny kurs fotografii do ZPAFu. Można powiedzieć – to była moja pasja. O tym marzyłam. Kompletowałam sprzęt. Umawiałam się z koleżankami-modelkami i inscenizowałyśmy różne sesje. Cudowny czas! 

Aby urzeczywistnić moje marzenia potrzebowałam strony z portfolio. To miało być moje CV online. Nie miałam bladego pojęcia o stronach.

Jedna z moich koleżanek-modelek umiała robić strony internetowe. Była samoukiem. To pierwsza dziewczyna, którą znałam i sama nauczyła się kodować. Pozdrowienia dla Klaudii :) Patrzyłam na nią jak na ufo.

Poprosiłam ją o zrobienie dla mnie strony. Uznałam, że nie mam na to czasu i muszę to zlecić. Nie rozumiałam tego, co ona robi i nawet nie chciało mi się do tego zaglądać. Wątpiłam w siebie. Widziałam tylko masę literek. Kod to była dla ściana tekstu.

Miałam stronę, której nie umiałam obsługiwać.

Tygodnie mijały, zdjęć przybywało, a na mojej stronie były ciągle te same zdjęcia. Nie umiałam ich zaktualizować. Coraz bardziej czułam, że tracę cenny czas i kręcę się w kółko: robię zdjęcia, nie prezentuję ich na stronie (bo nie umiem), nie mam szans osiągnąć tego, co chcę, robię dalej zdjęcia, nie prezentuję ich na stronie (bo nie umiem)…

Nie wiem kiedy to się stało, ale w końcu zaczęłam googlować “how to make a website” lub inne podobne hasło. Po polsku nie było za wiele materiałów. Nie będę tutaj opowiadać całej historii, bo wszystko działo się ponad 10 lat temu. Ale jedna rzecz zmieniła wszystko.

Naprawdę ostro googlowałam, bo bardzo zależało mi na zaktualizowaniu tych cholernych zdjęć :) I w końcu dowiedziałam się o inspektorze kodu. Za pomocą inspektora kodu mogłam obejrzeć kod i coś pozmieniać. Bez obawy, że coś zepsuję! Świetna sprawa.

No dobra, ale co z tego? Patrzyłam na ten kod i myślałam “czarna magia”.

Nagle zobaczyłam fragment kodu, który dał mi ogromną nadzieję:

<img src="zdjecie.jpg">

…czyli image? Zdjęcie?! Odkryłam, że tam w kodzie, w tym konkretnym miejscu jest zapisane zdjęcie. A ja chce zmienić zdjęcie. Heloł. Czyli muszę się do tego dostać i to podmienić. To była totalna eureka i mój pierwszy punkt zaczepienia. Pamiętam to, jak dziś.

To doświadczenie zaważyło na moim życiu na wiele, wiele lat :)

Odłożyłam aparat w dniu, w którym odkryłam kodowanie. Brzmi to dosyć dramatycznie, ale dokładnie tak było.

Jak ja nic nie wiedziałam…

 • Nie wiedziałam co dalej. Ok, jest kod. Super, ale co dalej?
 • Jak mam się do niego dostać?
 • Co to jest serwer?
 • Co to jest domena?
 • Czy to jest to samo?
 • Co to jest host?
 • Dlaczego czasami ktoś mówi serwer, a czasami hosting? Ludzie, ogarnijcie się!

Kiedy zaczęłam przygodę ze stronami, to pracowałam na pełny etat w agencji PR. Czyli 10 h wyjęte z życia. W tym czasie nie mogłam się uczyć. No, ale zostawało jeszcze 14 h.

Kiedy się uczyłam? Muszę przyznać, że najwięcej nauczyłam się w autobusie. Jeszcze wtedy głównie z książek. Miałam skromną pensję, ale co jakiś czas zamawiałam sobie kolejną książkę z Helionu. Książki czytałam w drodze do i z pracy. Książkę Erica Meyera “Podstawy CSS” przeczytałam kilka razy.  Jak tylko coś odkryłam, to od razu wdrażałam to na stronie.

Zaślepka. Tak, no teraz wiem, że jest coś takiego. Wtedy nie wiedziałam. Wielokrotnie rozwaliłam swoją stronę. Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak kopia zapasowa. Nie wiedziałam, że mogę wrócić do wcześniejszego stanu.

Kiedy coś zepsułam, to albo siedziałam dotąd aż to naprawiłam albo – kiedy stwierdzałam, że jednak nie umiem – kombinowałam, jak mogę teraz rozwiązać to inaczej. Notorycznie psułam swoją stronę (i naprawiałam). Ten maraton niepowodzeń i triumfów umocnił mnie.

Dowiedziałam się, że jestem w stanie samodzielnie nauczyć się wielu rzeczy i, że zawsze w procesie nauki trzeba rozwiązać kilka łamigłówek (problemów). Kiedy przez to przejdziesz, będziesz mieć niesamowitą satysfakcję. Polecam to uczucie. Jest świetne. Uzależnia.

Doświadczenie samodzielnej nauki stawiania stron zaważyło na mojej karierze na wiele lat :)

WordPress my love

WordPressa odkryłam dopiero później. I to była dla mnie kolejna eureka. Kiedy odkryłam WordPressa to przepadłam. Oczywiście zaczęłam z serią wielkich znaków zapytania.

 • Co to jest baza danych? Przez długi czas nie rozumiałam, do czego mi to i po co.
 • Co to jest wtyczka?
 • Dlaczego są różne wtyczki do tego samego?
 • Co to jest aktualizacja i po co się to robi?
 • Dlaczego trzeba skakać po całym panelu, jak konik polny, żeby coś ustawić?
 • Jak zrobić zakładkę?
 • Dlaczego każdy motyw ma inne ustawienia?

Litości… Jak wszystko co nowego, tak i WordPress, był mi obcy. Nic nie kumałam. Kochani – to jest normalne. Tak wygląda proces nauki.

Postawiłam mnóstwo stron do testów. Testowałam wszystko. Popełniałam trylion błędów. Czytałam mnóstwo zagranicznych artykułów, jak coś robić, jakie są dobre praktyki, jakie są złe praktyki :)

I uczyłam się. Sama. Nie znałam wtedy nikogo, kto mógłby mi pomóc. Brakowało mi tego. Wiem z perspektywy czasu, że sporo czasu zmarnowałam. Dobrze jest mieć swojego mentora. To przyspiesza cały proces. Szczególnie jeżeli chcesz po prostu tylko zrobić stronę, nie chcesz od razu być programistą. To całe doświadczenie wpłynęło na mój autorski program nauczania w WP DLA ZIELONYCH, który wypuściłam w 2015 r.

Kiedy rozpoczęłam przygodę z kodowaniem nie miałam w planach “Ok, to teraz będę robić strony dla innych”. Na początku strony i WordPress to było moje hobby. Moje zajęcie “po godzinach”.

Z czasem moje myślenie ewoluowało. Praca na etacie i zmiany prac uświadomiły mi wiele rzeczy. A w zasadzie – to ja uświadomiłam sobie wiele rzeczy.

Niezależność

Niesamowite było to, że kiedy zdałam sobie sprawę, że chcę rozwijać coś swojego i że chcę mieć swoich klientów, mogłam od razu sama zrobić sobie dowolną stronę. Bez kodowania.

Dla wielu osób – strona www – to stoper w rozwoju firmy. Nie mają pieniędzy na zlecenie. Nie mają umiejętności na samodzielnie zrobienie.

Zróbcie szybko i samodzielnie stronę. Potem skupcie się w 100% na rozwoju swoich pomysłów, biznesów, projektów. Kiedy nasze firmy są w początkującej fazie rozwoju (micro budżet lub budżet ZERO), wiele rzeczy musimy robić samodzielnie. I WordPress jest do tego idealny. Ja tak zrobiłam. Z perspektywy czasu wiem, że WordPress przyspieszył rozwój mojej firmy w niesamowity sposób.

I nadal przyspiesza. Kiedy mam pomysł na coś nowego, w jeden wieczór mogę zrobić landing page lub nową zakładkę. To jest niesamowita niezależność.

Zauważyłam to kiedy zaczęłam rozwijać swoją firmę. Byłam w kręgu wielu dziewczyn, które rozwijały swoje biznesy. Byłam w szoku, jak niewiele z nich wie o możliwościach WordPressa. I to spostrzeżenie oraz moje osobiste doświadczenia zaowocowały stworzeniem Girls Who WordPress i potem moimi materiałami edukacyjnymi o WordPressie. 

Jak żonglować online

Teraz moja oferta ewoluuje. Po wieloletnim prowadzeniu biznesu online coraz częściej staję w roli mentorki. Uczę jak zbudować pierwszą ofertę, sprzedawać online w Polsce, jak prowadzić dochodowy kurs online.

Współczesny biznes online to umiejętność żonglowania kilkoma kanałami komunikacji: strona, social media, newsletter. Do tego obsługa klientów, produkcja materiałów edukacyjnych, marketing i sprzedaż.

Można powiedzieć, że uczę jak dochodowo żonglować online :) Zobacz najbliższe wydarzenia. Może znajdziesz coś dla siebie?

Ewelina Muc prowadzi webinar
Ewelina Muc poprowadzi webinar o Google Search Console
Koszyk
Scroll to Top