Pivot firmowy

Spotkał mnie pivot. Duża zmiana, na początku nowego pomysłu. 

Ostatnio pisałam do Ciebie 26 października, że robię kurs o UX. Że będzie darmowy e-book wprowadzający do tematu UX. Jednak go nie robię i go nie będzie. Już Ci wyjaśniam. Kiedy zaczęłam o tym mówić i rozmawiać o tym z potencjalnymi klientami (tymi blisko klienta idealnego), to oni “nie kumali”. Pomysł ich nie ruszał. Coś mi zaczęło śmierdzieć. Skoro klienci nie rozumieją i ich to nie kręci, to to się nie uda. Nie idę przecież na misję samobójczą. O co chodzi? 

Ostatnio Natalia powiedziała mi (osoba, która jest blisko mojego klienta idealnego), że ona nie chce czegoś technicznego. Dla niej UX to jakieś technikalia. UX tak jej się kojarzy. 

To nie do końca prawda. TO JAK KLIENT COŚ WIDZI, JEST SUPER WAŻNE. Dla Natali strategia sprzedaży online? TAK, ale coś technicznego jak UX? Nie. Nie ma do tego serca i nie tam ma fokus. 

Bingo! Natalio, dziękuję. Nazwałaś to, co u innych było ciszą lub grymasem. 

Nieważne, że ja coś widzę jako proste, strategiczne, ważne. To ewidentnie mój konik. Byłam na studiach podyplomowych z UX, więc… Jeżeli inni uważają, że tego nie potrzebują, to mam dodatkowy punkt w sprzedaży produktu: edukacja dlaczego to jest ważne. To uciążliwy, czasochłonny i kosztowny punkt sprzedaży, który odradzam każdej osobie, jak ma ograniczone zasoby. 

Lepiej stworzyć produkt lub usługę, na którą już teraz jest popyt, bo ludzie szybciej Cię zrozumieją. 

A UX kojarzy się ludziom ze stroną. Mimo, że bliżej mu do badania rynku i strategii -nie zmienię skojarzenia jedną, czy drugą kampanią marketingową. To byłaby bardzo trudna misja.

Zaliczyłam więc załamanie. Miałam pomysł, który nie przetrwał pierwszego badania rynku. Zostałam ja i nowa, pusta kartka. Znowu weszłam w kokon. Pochlipałam. Po obejrzeniu całego sezonu jakiegoś serialu (ze wstydu nie podam nazwy, nie pytaj!), zastanawiałam się: co robić dalej? Inne rozdziały są zamykane. Ja chcę nowe. 

Co bardzo lubię? Strategię. Psychologię.

Czego nie chcę już? Non stop aktualizować filmów w kursach. To mnie wypaliło zawodowo.

W czym jestem dobra? W strategii. Porządkowaniu. Łączeniu kropek. Sprzedaży online. W indywidualnym podejściu do mocnych stron osoby.

Co chcę robić najbardziej? Pomagać rozwijać biznesy osobom po traumie/przejściach, mieć te kompetencje!

I to będzie! Jednak dopiero się szkolę i zajmie mi to z 5-6 lat jeszcze. Dopiero jestem na psychologii, a to jeszcze w pytę szkoleń dalej.

Myśl, myśl, myśl…!

A co mogę teraz

Co mam już teraz?

Gdzie jestem o krok dalej i mogę z tego uczyć?

Sprzedaż online, strategia, produkty online, psychologia, wypalenie zawodowe, powrót do siebie i pracy po wypaleniu zawodowym, bliżej siebie i ludzi. 

Bingo!!!

Myślę, że uwaga Natalii nie miałaby znaczenia, gdyby moje serce biło tak mocno do UX jak do tematów zdrowia psychicznego i sprzedaży online, strategii. 

Usiadłam i w tydzień przeszłam przez wszystko. Rozpisałam klienta idealnego. Wstępny program. Program poszczególnych lekcji. Kminiłam wszystko, aby zaplanować pierwszą sprzedaż. Raz z wypiekami, raz ze spokojem, raz z załamaniem. Przeżywałam wszystkie emocje. Już nie wierzę, jak kiedyś, wszystkim swoim myślom, bo za dużo wiem o układzie nerwowym. :)

Przez ten sam proces chcę poprowadzić Ciebie w nowym szkoleniu.

Tak powstał Online Booster 1.0.

Online, bo chodzi o sprzedaż online i tylko produktów online. Booster, bo wzmocnienie. Na 2 sposoby: 

  • Wzmocnienie przez ułatwienie, bo masz podane na tacy co zrobić, aby poprowadzić pierwszą porządną sprzedaż online.
  • Wzmocnienie przez psychoedukację. Od tego jakie są udowodnione etapy podejmowania decyzji zakupowych przez ludzi i jak to zastosować z sprzedaży. Po tematy jak pracować, aby się wypalić i nie wypalić, z badaniami naukowymi. 

Wzmocnienie w pracy jest kluczowe. Praca bez zadbania o siebie, bez kocyka, herbaty, wsparcia to w długiej perspektywie droga przez mękę. To będzie stały motyw tego szkolenia – jak się wspierać. Będzie sporo psychoedukacji. Co wiemy, że działa, a co nie działa, bo mamy na to badania.

Co o tym myślisz? Podziel się ze mną. Jestem głodna opinii zwrotnych i dyskusji.

P.S. Pivot sprawił, że nie zrobiłam ani Black Weekend ani sprzedaży w święta. Kilku osobom to obiecałam. Dlatego otworzyłam sklep teraz. Z dużymi rabatami. Zestawy wychodzą najtaniej. Do wtorku włącznie. Obiecałam w listopadzie kilku osobom, że otworzę WP DLA ZIELONYCH. Jest też SEO DLA ZIELONYCH i WP SKLEP. Zapraszam: https://ewelinamuc.com/sklep/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top