4 rzeczy, które warto zrobić na stronie, aby zwiększyć sprzedaż online

Ciary!

Dziś przedstawiam Ci stronę, która inspiruje. Na jej przykładzie opowiem co można zrobić, aby zwiększyć sprzedaż online za pomocą strony internetowej.

Kiedy słucham Ewy Kielar mam ciary. Trafiłam na Ewę i jej stronę internetową przez najlepszy przypadek. Jest moją kursantką w kursie WP DLA ZIELONYCH. Zrobiła stronę z moim kursem. Wysłała do mnie link, aby ją pokazać. Oto ona: ewakielar.pl. Ewa zapytała, czy jeszcze ją obejrzymy, bo już skończył jej się dostęp. Klikam. Minimalizm, elegancja, prostota, atmosfera oddająca to, co robi. Włączam demo. Wow…

Co można zrobić na stronie, aby zwiększyć sprzedaż online?

Aby doszło do zakupu potrzebne jest zaufanie. Mamy realny wpływ na to, czy dodając/odejmując kolejne elementy na stronie, to zwiększamy czy zmniejszamy szansę na sprzedaż online. W sklepie stacjonarnym możemy popatrzeć, dotknąć, przymierzyć, powąchać, ugryźć, wypić i polizać. W sklepie online panują inne zasady, prawda? Jest jedna rzecz, która pomaga sprzedawać online. Ta jedna bardzo pomaga. Aby doszło do zakupu, potrzebne jest zaufanie. Minimum kredyt zaufania. Jak je zdobyć?

Próbka produktu online

Po pierwsze próbka produktu online. Dlaczego to działa? Próbka wygrywa z każdym opisem. Wzmocnia go, bo od razu wiesz czy to TO. Udowodnisz, że to co napisałaś_eś, to prawda. Nikt nie chce kupować kota w worku. O próbce produktu napisałam więcej w artykule pt. 1 rzecz, która zwiększa sprzedaż na stronie.

Próbki nagrań na stronie Ewy Kielar, które od razu chwytają za serce

Ewa umieściła demo 2x na stronie. Na stronie głównej oraz w dedykowanej zakładce pt. Demo. Bardzo dobry manewr, ponieważ kieruje uwagę odwiedzających na swój najlepszy zasób, czyli głos:

Zakładka z demo na stronie ewakielar.pl

Zakładka z opiniami klientów

Czy opinie mają wpływ na sprzedaż online? Ewa zrobiła dedykowaną zakładkę z opiniami klientów. Jest prosta i elegancka, ale przede wszystkim skuteczna. Czy rekomendacje klientów mają moc? Tak, ogromną. Autentyczne rekomendacje odgrywają ogromną rolę w sprzedaży. Wg firmy Big Commerce:

 • 92% konsumentów czyta opinie online, rozważając zakup.
 • 88% konsumentów ufa recenzjom online tak samo jak osobistym rekomendacjom.
 • 72% z nich twierdzi, że pozytywne recenzje i referencje sprawiają, że bardziej ufają firmie.
Zakładka z opiniami na stronie ewakielar.pl

Jaką rolę odgrywa zakładka o nas?

Napisałam na początku, że aby doszło do zakupu potrzebne jest zaufanie. Minimum kredyt zaufania. Czy zakładka O mnie może mieć wpływ na stworzenie kredytu zaufania i chęć współpracy? Odwiedź moją zakładkę o mnie i sprawdź :) Dobra zakładka o mnie składa się z kilku puzzli. Napisanie tekstu dla pierwszej zakładki o nas, to często koszmar dla osób robiących pierwszą stronę.

 • Co dać na zakładkę o mnie?
 • Ile ma być tekstu?
 • O czym konkretnie napisać?
 • Czego nie należy pisać?
 • Jak dużo prywaty?
 • Wypisać wszystkie stanowiska jak w CV?
 • A co jeżeli dopiero zaczynam i nie mam jeszcze sukcesów?

Ewa zrobiła coś świetnego na początek: opisała swoją historię w kilku kadrach. Super pomysł by pokazała swoją pasję. W połączeniu z nagraniami demo, nie mamy złudzeń, że jest to historia sukcesu :) Dla osób, które potrzebują wsparcia w WP DLA ZIELONYCH mamy szkolenie JAK OGARNĄĆ TEKSTY NA ZAKŁADKĘ O MNIE od Gochy Szoki. Bardzo polecam!

Dobry motyw i page builder

Ewa postawiła stronę na motywie Astra i page builderze Elementor. To aktualnie jedno z najlepszych połączeń. Sama stosuję je na tej stronie. Uczę jak zrobić stronę na Astrze i Elementorze w WP DLA ZIELONYCH. Dołącz, aby poznać te rozwiązania. Zrób stronę, która sprzedaje, informuje i inspiruje tak jak Ewy :)

3 thoughts on “4 rzeczy, które warto zrobić na stronie, aby zwiększyć sprzedaż online”

 1. Z doświadczenia wiem, że prowadzenie swojego biznesu online, wcale nie jest takie proste, lecz jestem dumna z tego, co osiągnęłam. Z tego powodu postanowiłam zgłosić firmę do nagrody w nadchodzącej gali, dzięki czemu będę mogła zostać jej partnerem. Mam nadzieję, że się uda.

 2. Myślę, że obecnie statystyki odnośnie zaufania opiniom innych użytkowników są zupełnie inne. Tak z moich obserwacji przynajmniej wynika, że coraz mniej osób zwyczajnie nie ufa tym opiniom. W sumie nie ma co się dziwić – większość wygląda na pisaną przez jakieś boty. Ciężko teraz pozyskać opinie od klientów, zwłaszcza te pozytywne – może jakiś artykuł o pozyskiwaniu opinii.

 3. Bardzo fajny sposób na zakładkę „o nas”. Zdarza mi się tam zaglądać na różnych stronach i najczęściej to teksty, które tam są – wyglądają jakby to pisał chat gpt. Szkoda, że tak mało firm zwraca na to uwagę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top