Co to jest Dream Team?

Dziś odpowiem na pytanie co to jest Dream Team i dlaczego pojawia się w moich kursach!

Dream Team to nowy element moich kursów online. To praca grupowa w skupieniu, którą wymyśliłam w lutym 2022 r. i okazała się strzałem w dziesiątkę! Powiem tak: to jest dziwne, ale działa.

Wygląda to tak, że spotykamy się co tydzień, aby popracować nad stroną lub biznesem. Łączymy się za pomocą Zooma, czyli spotkania odbywają się online. Wygląda to mniej więcej tak:

Dream Team to trochę taki coworking online, wsparciem mentalnym i tematem spotkań

Ja zawsze mam włączoną kamerkę. Czy Ty musisz mieć włączoną kamerkę? Nic nie musisz! Możesz, ale nie musisz. Zależy mi na poczucia komfortu i bezpieczeństwa. Jeżeli kamera ma Cię stresować, to nie włączaj :)

Dream team wreszcie zmobilizował mnie do systematycznej pracy nad stroną. Niesamowite jak nagle z małych kroków zaczęły się robić wielkie efekty.

Opinia uczestniczki 1. edycji Dream Teamu

Dream Team to moja propozycja dla klientów na osamotnienie i prokrastynację

Wiele osób, w tym ja, ma problem z samodzielnym przejściem przez duży projekt. Nic w tym dziwnego! Jesteśmy ludźmi i potrzebujemy innych ludzi. Potrzebujemy kontaktu, wymiany opinii, wsparcia, akceptacji, dlatego w ramach Dream Teamu każdy (kto chce) może podzielić się tym, co udało mu się zrobić. Jako organizatorka czytam każdą wypowiedź. Staram się też na każdą odpowiedzieć. Kiedy czytam o najdrobniejszym sukcesie kursantek np. wróciłam do pracy nad stroną, w końcu wybrałam zdjęcia, zrobiłam nową zakładkę, to w wyobraźni macham pomponami jak amerykańska cheerledearka :) 

Wyobraź sobie, że tak się cieszę z najmniejszego zrobionego zadania, bo czemu nie?

Czy radość tworzenia i wspólnota to brakujące elementy kursów online?

Sama sprawdzam to w ramach moich kursów. Dream Team stał się jednym z elementów w nowej edycji SEO DLA ZIELONYCH i WP DLA ZIELONYCH Premium oraz WP SKLEP. Jest to oczywiście element dla chętnych :) Żadnego przymusu.

Przełomowym doświadczeniem był udział w Klubie Otwartej Szuflady oraz ISKRZE u Aleks Makulskiej. Praca nad tekstami na Zoomie, wymiana doświadczeń, wsparcie grupy pozwoliły mi rozwinąć się szybciej niż gdybym robiła to samodzielnie. Ba! Nie wiem czy byłoby to w ogóle możliwe. Wsparcie innych osób i radość z bycia częścią grupy sprawiły, że czekałam na kolejną porcję wiedzy! Chcę dać te same magiczne doświadczenia moim klientom.

Jak myślisz? Czy gdyby przejście kursu, którego temat szczerze Cię interesuje, było zabawniejsze i w grupie, to byłoby lepiej? Napisz w komentarzu co myślisz. Jestem bardzo ciekawa!

Z Dream Teamem jest tak, że na początku jest mi dziwnie, ale potem łapię flow

Wszyscy widzą jak ja pracuję. Ja widzę osoby, które zdecydowały się włączyć kamerkę. Przyznam, że na początku czułam pewien dyskomfort: „Ciekawe czy ktoś patrzy, że nic nie robię, bo się zawiesiłam?” albo „Ale muszę mieć głupią minę” :D Miałam już 10 spotkań Dream Teamu i za każdym razem weszłam w stan flow. W końcu postawiłam cały sklep!

Wejdź w stan flow podczas Dream Teamu – praca grupowa w skupieniu w kursach Eweliny Muc

Czy brak czasu i systematyczności to największe problemy z przerobieniem kursów online?

A może to brak czasu i systematyczności to największe problemy z przerobieniem kursu online? Działając w branży online często słyszę, że uczestniczce lub uczestnikowi nie udało się przerobić kursu. Znasz to? Według mnie powody mogą być przeróżne:

 • problem z przejściem kursu, ponieważ uczestnik natrafił na problem (techniczny lub inny),
 • brak wsparcia by problem rozwiązać,
 • źle zrobiony kurs (np. dziury w programie i brak poprowadzenia osób z punktu A do B),
 • zmiana priorytetów uczestnika i tym samym osłabienie motywacji,
 • nagły kryzys życiowy i odstawienie kursu na później lub nigdy,
 • brak wiary w swoje możliwości,
 • prokrastynacja wynikająca z poczucia dużej presji,
 • brak radości w procesie nauki – a to jest takie mega ważne! Bez radości mamy tylko poczucie przymusu i presję. To przeradza się w prokrastynację. Warto wprowadzić element luzu i zabawy w naukę.
Nieprzerobienie kursu online to częsty problem, z którym borykają się kursanci różnych kursów online

Bardzo zależało mi na odczarowaniu tych sytuacji. Nie mam wpływu na życie innych, ale postanowiłam spróbować coś wymyślić! Sama jako prowadząca chciałam czuć się swobodnie, bezpiecznie i dobrze.

W Dream Teamie pracujemy w myśl planu minimum

Moje osobiste doświadczenia oraz tysiące historii klientów zrewolucjonizowały moje myślenie o realizacji dużych projektów. Myślę, że super jest mieć wielką wizję, ale równocześnie jej wdrożenie wymaga działania w planie minimum. Napisałam o swoich doświadczeniach w artykułach pt. Jak zrobić stronę w planie minimum i Wolno wolno.

Spotykamy się w konkretne dni i o konkretnej godzinie

Jest z góry określony dzień i godzina, np. poniedziałek o 19-21. Jest też określona liczba spotkań, np. 5 poniedziałków. Dzięki temu otwieram i zamykam kolejną edycję. Jest poczucie rozpoczęcia czegoś i zakończenia. Dzięki temu podczas Dream Teamu możesz zaplanować sobie pracę nad 1 projektem. Dla mnie to było idealne rozwiązanie.

Jak możesz się przygotować do Dream Teamu?

 • Wygodny strój, np. dres, legginsy, t-shirt. A jak wolisz sukienkę lub sweter to super!
 • Ulubiony napój. Dla mnie kawa :P
 • Wygodne miejsce do pracy. Możesz leżeć na tapczanie lub siedzieć przy stole. Stwórz sobie swój wygodny kąt do pracy. Ja wybieram biurko, ale są uczestniczki, które pracowały z łóżka. Ewelina approved!
 • Wybrane 1 zadanie lub 2. Podczas ostatniego Dream Teamu pracowałam nad postawieniem sklepu tutaj na stronie z moim e-bookiem WP SKLEP. Postawiłam go podczas całego Dream Teamu, czyli podczas 5 spotkań. Bez presji i bez poczucia winy. Po prostu co tydzień robiłam kolejne etapy. To doświadczenie pokazało mi ogromną moc systematyczności. Uczestniczki robiły przeróżne zadania: wybierały fonty i palety na stronę, budowały zakładki, pisały teksty, oglądały filmy w kursie, porządkowały zadania do zrobienia. Każde zadanie, które TY oceniasz za istotne jest ISTOTNE I WAŻNE :) To czego doświadczałyśmy zbiorowo podczas pięciu tygodni spotkań co systematycznie realizowanie większego zadania.
 • Zainstalowany Zoom i link ode mnie.
 • 2h dla siebie :) Czasami uczestniczki przychodziły na krócej, bo rodzina, dzieci, inne projekty – zrozumiałe!

Jak wygląda pojedyncze spotkanie Dream Teamu

Na początku witam wszystkich uczestników, więc mam włączony mikrofon. Po krótkim przywitaniu wyłączam mikrofon i pracujemy do umówionej godziny. Z reguły było to ok 1,5 h. Potem żegnamy się.

Pierwsza edycja Dream Teamu odbyła się w WP DLA ZIELONYCH

WP DLA ZIELONYCH – szczegółowy kurs online – jak zrobić stronę na WordPressie

W marcu i kwietniu 2022 r. trwała 1. edycja Dream Teamu w ramach kursu WP DLA ZIELONYCH Premium. Spotykałyśmy się w środy wieczorem i czwartki rano. Był wieczorny i poranny Dream Team. To było super, bo zaczynałam coś w środę i w czwartek rano kontynuowałam. W obecnej edycji będzie tylko Dream Team poranny (wyjątkowo, bo jeszcze wrócą spotkania poranne).

Wrzucam dwie opinie po zakończeniu 1. edycji, które świetnie oddają esencję spotkań:

Wspólna praca zawsze motywuje, sam fakt, że są inni, którzy zobowiązali się, że będą i będą pracować nad czymś podobnym, co ja – to ostatnie ważne w tym kontekście, że można podpytać innych o wskazówki w trakcie pracy. Jednocześnie luźna atmosfera bez przymusu, czyli można, ale nie trzeba: mieć włączoną kamerę, pochwalić się tym, co się zrobiło, robić czegoś bardzo konkretnego. Czuje się jakieś takie mentalno-duchowe wsparcie innych, nawet jeśli się ich nie zna.

Opinia uczestniczki 1. edycji Dream Teamu

[…] czułam się zobowiązana wobec siebie i innych osób, w taki miły sposób, do uczciwej pracy wg własnego wyboru. Ja akurat w tym towarzystwie nad stroną internetową wg kursu wpdlazielonych. Ten moment w przestrzeni, że zaczynam i robię cokolwiek (żeby skały …… ;)). Też motywuje widok innych osób – kreatywnych, próbujących coś, jak ja. Teraz sobie uświadomiłam, jak mam „samotniczy” zawód, jak potrzebuję bycia w grupie do pracy kreatywnej – bo moja podstawowa to praca mentalna w 99% solo.

Opinia uczestniczki 1. edycji Dream Teamu

Rusza druga edycja Dream Teamu

15. czerwca rusza 2. edycja Dream Teamu. Będzie 5 spotkań wieczornych 19-21.

Zobacz kalendarz spotkań w 2. edycji:

 1. 15.06.22 (środa, wieczór)
 2. 22.06.22 (środa, wieczór)
 3. 29.06.22 (środa, wieczór)
 4. 06.07.22 (środa, wieczór)
 5. 12.07.22 (wtorek, wieczór)

Jak dołączyć do Dream Teamu

Od czerwca 2022 r. są trzy dołączenie sposoby:

 1. Kup dostęp do kursu i dołącz do Dream Teamu. Dołączysz w ramach kursów WP DLA ZIELONYCH, SEO DLA ZIELONYCH (zaraz rusza edycja LATO) lub WP SKLEP. To idealnie rozwiązanie kiedy potrzebujesz zrobić stronę lub zrobić sklep, zmienić motyw, nauczyć się obsługiwać stronę lub nauczyć się jak pozycjonować stronę. Dołączasz do kursu i działasz z nim w ramach spotkań Dream Teamu.
 2. Jeżeli jesteś już w moim kursie:
  • WP DLA ZIELONYCH (masz aktywny dostęp) lub
  • SEO DLA ZIELONYCH (i masz aktywny dostęp) lub
  • WP SKLEP (i masz aktywny dostęp)
   to automatycznie masz dostęp do Dream Teamu w 2. edycji. Sprawdź kalendarz spotkań czy nie skończy Ci się dostęp do produktu podczas trwania Dream Teamu. Zawsze możesz przedłużyć dostęp do posiadanego produktu. Jeżeli masz pytania, napisz do mnie czesc@ewelinamuc.com :) 
 3. Kup dostęp do samego Dream Teamu. To opcja dla osób, które nie mają moich produktów i nie chcą ich kupować, ale chcą regularnie pracować w grupie, w skupieniu, złapać flow i poznać fajne osoby!

Kup dostęp do Dream Teamu:

2 thoughts on “Co to jest Dream Team?”

 1. Świetnie, że o tym piszesz! Ja pierwszy raz o zdalnej pracy wspólnie czytałam u Natalii Dołzyckiej i nie chciałam uwierzyć. A potem wykupiłam dostęp do Coworku online i okazało się, że to przedziwnie działa mobilizująco.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top