Rusza 1. edycja Dream Teamu!

Co to jest Dream Team?

No właśnie CO TO JEST?! :) To praca grupowa online w skupieniu. Chcę abyśmy spotykali się regularnie, co tydzień (na Zoomie). Ja mam włączoną kamerkę. Czy Ty musisz mieć włączoną kamerkę? Nie. Możesz, ale nie musisz. Jest z góry określony dzień i godzina. Na początku witam wszystkich, więc mam włączony mikrofon. Po krótkim przywitaniu wyłączam mikrofon i pracujemy do umówionej godziny. Wszyscy widzą jak pracuję. Ja widzę osoby, które zdecydowały się włączyć kamerkę.

Zapraszam Cię do Dream Teamów w moich kursach. Dzięki temu naprawdę będziesz działać nad tematami, na których Ci zależy. Edycja 1. w kursie WP DLA ZIELONYCH już w marcu i kwietniu 2022 r. Jeżeli zastanawiasz się, czy ten eksperyment ma sens, to proszę czytaj dalej:

Czy praca w grupie ma sens?

Tak, ma głęboki sens. Ale by była efektywna potrzebne są pewne ramy brzegowe. Jedną z nich jest poczucie bezpieczeństwa. Na przykład niekrytykowanie.

Kiedy pierwszy raz wzięłam udział w warsztatach (malarskich), na których z założenia nie krytykowaliśmy naszych obrazów – to coś się we mnie zmieniło. Na zawsze. Ta nowa forma pracy była dla mnie przełomowa. Dzięki wsparciu i braku krytyki poczułam, że mogę robić co tylko chcę. Czułam, że mam ogromne wsparcie grupy. Nie czułam się sama. Obcy ludzie byli dla siebie przychylni i dobrzy. Tak właśnie zaczęłam ufać. To dodało mi skrzydeł.Zachciało mi się chcieć. To poczucie zostało ze mną po zakończeniu spotkań z malowania. Jest ze mną nadal tu i teraz :)

Lecząc swoje traumy i ucząc się jak działa układ nerwowy z zaciekawieniem obserwuję, co tak naprawdę pozwala mi działać, a co mnie blokuje. Mówiłam o tym więcej na webinarze. Nadal do końca poniedziałku możesz zobaczyć powtórkę: https://ewelinamuc.com/webinar/ (trzeba się zapisać, aby dostać link).

Bardzo długo zastanawiałam się: dlaczego doświadczenie wspólnego malowania z obcymi ludźmi TAK MOCNO na mnie zadziałało? A to jest przecież oczywiste! Zobacz:

Jak osoba, która zna mnie 5 minut, może krytykować moje decyzje?

A nawet jeśli zna mnie 5 godzin, to co? Ta osoba nie wiem nic o moich celach, możliwościach, umiejętnościach, wstydzie czy strachu. Jakim prawem obca osoba miałaby mówić, że zrobiłam coś źle. Prawda? :)

Wspierając mnie może mnie wzmocnić. A krytykując może mnie zamknąć.
Co wybierzemy?

Abyśmy czuli się bezpiecznie nasz układ nerwowy potrzebuje 3 czynników:

  1. Kontekstu (zrozumienia „dlaczego”).
  2. Połączenia z ludźmi.
  3. Wyboru.

O wszystkich 3 mówiłam na webinarze – zapraszam do powtórki :)

Kiedy krytykuje nas obca osoba, to tracimy często wszystkie 3 czynniki:

  • Nie rozumiemy, dlaczego ktoś nas osądza (przecież nas nie zna).
  • Odsuwamy się (tracimy połączenie i zaufanie).
  • Czujemy się w pułapce (nie mamy wyboru innego jak tylko ucieczka).

W efekcie tracimy poczucie bezpieczeństwa. Zamykamy się. Nie ma miejsca na rozwój. To nieprawda, że trzeba stale wychodzić ze strefy komfortu. Nie da się wyjść ze strefy komfortu bez poczucia bezpieczeństwa. To bardzo szkodliwy slogan marketingowy. Obciążamy swój układ nerwowy i zamykamy się. Tworzymy sobie ogromne ciśnienie i presję. Wyobraź sobie co się dzieje, kiedy krytykuje nas stale bliska osoba… Wszyscy potrzebujemy NAJPIERW poczuć się bezpiecznie, aby potem możemy stawać się tzw. najlepszą wersją siebie :)

Kiedy jest czas na konstruktywną krytykę?
Kiedy ktoś o nią poprosi. Tylko wtedy.

Kiedy powinniśmy przestać wyrażać swoją opinię?
Kiedy ktoś powie „stop”. Czasami mówi to mowa ciała.

Co powinna zawierać krytyka (proszona porada)?
Wyjaśnienie „dlaczego”. To uspokaja układ nerwowy (Ciebie). Wtedy rozumiemy, dlaczego ktoś widzi świat tak, a nie inaczej.

Moje osobiste doświadczenia zainspirowały mnie do stworzenia Dream Teamu

Dream Team to praca grupowa w kursie WP DLA ZIELONYCH (premium) razem ze mną, na żywo, online przez 5 kolejnych tygodni. 16. marca 2022 r. rusza 1. edycja Dream Teamu

Pracujemy razem nad stroną w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze. Spotykamy się online. Odpalamy swoje strony i działamy przez ok. 2 godziny z tym, co mamy. Bo zawsze jest coś do zrobienia na stronie, prawda? :)

Jak to będzie wyglądało technicznie? Wszystko opisałam w specjalnej, nowej zakładce: https://wpdlazielonych.pl/dream-team/
Do kiedy można dołączyć: do 13. marca do 22:00.

Co myślisz? :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top