Próbka produktu. Ta 1 rzecz, która wpływa na sprzedaż online

Kto lubi kupować kota w worku?

W sklepie stacjonarnym możemy popatrzeć, dotknąć, przymierzyć, powąchać, ugryźć, wypić i polizać. W sklepie online panują inne zasady. Jak pomóc klientowi zdobyć do nas zaufanie i jak zwiekszyć sprzedaż online?

Jest jedna rzecz, która pomaga sprzedawać online. Aby doszło do zakupu, potrzebne jest zaufanie. Minimum kredyt zaufania.

Jak zdobyć zaufanie potencjalnego klienta i zwiększyć sprzedaż online?

Składowych sprzedaży online jest wiele, ale te są kluczowe:

  • Dobry opis produktu/usługi (+profesjonalnie wyglądającą strona).
  • Zdjęcia produktu/usługi.
  • Autentyczne rekomendacje.

Załóżmy, że masz to wszystko. Jak iść o krok dalej? Jak możemy udowodnić, że to co napisałaś_eś jest prawdą? Odpowiedzią jest próbka produktu online. Próbka wzmacnia opis i zdjęcia. Wiadomo, że to jest tylko fragment, wycinek, ale to wystarczy by dać kredyt zaufania, łatwiej zaryzykować i kupić.

Przykład próbki na stronie u mojej klientki

Sprawdź na przykładzie strony mojej kursantki Ewy Kielar. Ewa zrobiła stronę z moim kursem WP DLA ZIELONYCH. Oto strona Ewy: ewakielar.pl. Strona jest piękna, elegancka, minimalistyczna, dopracowana. To wszystko daje mi poczucie profesjonalizmu. A co mnie kupuje? Próbka możliwości głosowych. Ewy. Włącz próbkę nagrań Ewy, czyli demo: ewakielar.pl/demo/ (np. Alice Munro!). Ja mam ciary! Po czterech demo znam jej możliwości i ofertę :) Kupiony, zatopiony.

Próbka dla usługi, aby zwiększyć sprzedaż online

Aktualnie głowię się jak przygotować próbkę dla usługi szkoleniowej SEO DLA ZIELONYCH. Prawdopodobnie będzie to kilkuminutowy fragment nagrania z poprzedniej edycji. Fragment, w którym omawiam ważny wątek. Moment, w którym prezentuję co klient zyskuje dzięki SEO, czyli praktyczna wiedza i rozbudzenie apetytu po więcej.

W przypadku usługi w grę wchodzą inne próbki:

  • wideo rekomendacja to dobry kierunek
  • 1 dzień testowania usługi. Ja robiłam testowy udział w moim coworkingu online (tzw. Dream Team). A Agata Dutkowska też robi darmowe dni z Latającą Szkołą. To działa, ponieważ możemy doświadczyć usługi.

Co jeszcze może być Twoją próbką produktu?

  1. W przypadku kursu online możesz wyjąć 1 lekcję i udostępniać ją za podanie adresu e-mail. W ten sposób budujesz listę osób zainteresowanych. Robię tak w WP DLA ZIELONYCH.
  2. W przypadku e-booka, możesz udostępnić spis treści oraz rozdział. Ważne by wybrany fragment rozdziału dobrze reprezentował Twoje umiejętności i pozwolił na rozwiązanie małego problemu oraz pozostawił niedosyt. Przykład u mnie z moim e-bookiem „Jak zrobić sklep”.
  3. W przypadku konsultacji online, możesz nagrać wideo edukacyjne, na którym odpowiadasz na 1-3 częste pytania indywidualne, które dostałaś_eś np. przez Instagram lub mailowo. Odpowiadając dajesz się lepiej poznać.
  4. Jeżeli prowadzisz regularne live’y lub webinary na żywo, warto w zaplanowany sposób, ale naturalnie wpleść w spotkanie próbkę konsultacji: np. bardzo szczegółowo pomagając jednej z osób na żywo.

Czy próbka to to samo co lead magnet?

Wiele mówi się o mocy materiałów darmowych (lead magnety), ale one pełnią inną rolę. Znajdują się w innym miejscu ścieżki sprzedażowej (lejka sprzedażowego). Nie można mylić tych rzeczy.

Jak to jest u Ciebie?

Czy korzystasz z próbek produktów online? Pobierasz je? Szukasz ich? Udostępniasz próbki swoich produktów online? Jakie masz doświadczenia? Jestem bardzo ciekawa. Po prostu odpowiedź na ten mail lub napisz do mnie na czesc@ewelinamuc.com.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Scroll to Top